KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994491
*
nr 1299 4491
Paul Myrén
(1884-1951), Sverige
Oljemålning, Hund och räv. Signerad. Olja på duk, 68x85 cm
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2020
kl 20:38:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/12 09:54:26
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Paul Myrén
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Läs mer om Paul Myrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hund och räv olja olja på duk oljemålning oljemålningar paul myrén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
*
Paul Myrén
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Läs mer om Paul Myrén
nr 1299 4491
Paul Myrén
(1884-1951), Sverige
Oljemålning, Hund och räv. Signerad. Olja på duk, 68x85 cm
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk målare, skulptör och animatör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/12 09:54:26 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Paul Myrén
Paul Myrén, 1884 i Stockholm, död 1951, svensk mÃ¥lare, skulptör och animatör.Läs mer om Paul Myrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hund och räv olja olja på duk oljemålning oljemålningar paul myrén svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19